İçeriğe geç

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Şanlıurfa ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Şanlıurfa Kahramanmaraş arası kaç km? Şanlıurfa Kahramanmaraş arası kaç saat? Şanlıurfa Kahramanmaraş yol tarifi? Şanlıurfa Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Şanlıurfa ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Şanlıurfa ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Şanlıurfa ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Şanlıurfa ili yüzölçümü yaklaşık 19,451 km2’dir. Şanlıurfa ilinin coğrafi konumu ise 36° 40’ 08.1″N 38° 01’24.8″N Kuzey 37° 51’19.3″E 40° 13’46.6″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 224 km’dir. Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 172 km’dir.

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Şanlıurfa Kahramanmaraş arası kaç saat; Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 224 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 172 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Şanlıurfa Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 224 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 13 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 18 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Şanlıurfa Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Şanlıurfa Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Şanlıurfa’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Şanlıurfa’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.