İçeriğe geç

Samsun Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Samsun Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Samsun ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Samsun Kahramanmaraş arası kaç km? Samsun Kahramanmaraş arası kaç saat? Samsun Kahramanmaraş yol tarifi? Samsun Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Samsun ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Samsun ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Samsun ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Samsun ili yüzölçümü yaklaşık 9.725 km2’dir. Samsun ilinin coğrafi konumu ise 41.27900°N 36.33700°E GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Samsun Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Samsun Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 km’dir. Samsun Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 397 km’dir.

Samsun Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Samsun Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Samsun Kahramanmaraş arası kaç saat; Samsun Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Samsun Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. Samsun Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 397 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat

Samsun Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Samsun Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 648 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 36 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 52 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Samsun Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Samsun Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Samsun’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Samsun’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.