İçeriğe geç

Kahramanmaraş Sakarya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sakarya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Sakarya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Sakarya arası kaç km? Kahramanmaraş Sakarya arası kaç saat? Kahramanmaraş Sakarya yol tarifi? Kahramanmaraş Sakarya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Sakarya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Sakarya ili;

Marmara bölgesinde yer alan Sakarya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Sakarya ili yüzölçümü yaklaşık 4,878 km2’dir. Sakarya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′50″K 30°27′24″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Sakarya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 km’dir. Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 667 km’dir.

Kahramanmaraş Sakarya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Sakarya Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Sakarya arası kaç saat; Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 667 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat

Otobüs ile;

12 saat

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kahramanmaraş Sakarya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Sakarya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 888 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 49 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 72 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Sakarya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Sakarya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Sakarya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Sakarya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.