İçeriğe geç

Kahramanmaraş Rize Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Rize arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Rize şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Rize arası kaç km? Kahramanmaraş Rize arası kaç saat? Kahramanmaraş Rize yol tarifi? Kahramanmaraş Rize arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Rize İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Rize ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Rize ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Rize ili yüzölçümü yaklaşık 3,920 km2’dir. Rize ilinin coğrafi konumu ise 41.025513 enlem ve 40.517666 boylam GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Rize Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 km’dir. Kahramanmaraş Rize arası mesafe havayolu ile yaklaşık 494 km’dir.

Kahramanmaraş Rize Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Rize Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Rize arası kaç saat; Kahramanmaraş Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Rize arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Rize arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 494 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kahramanmaraş Rize Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Rize arası mesafe karayolu ile yaklaşık 783 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 63 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Rize Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Rize arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Rize’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Rize’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.