İçeriğe geç

Kahramanmaraş Niğde Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Niğde arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Niğde şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Niğde arası kaç km? Kahramanmaraş Niğde arası kaç saat? Kahramanmaraş Niğde yol tarifi? Kahramanmaraş Niğde arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Niğde İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Niğde ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Niğde ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Niğde ili yüzölçümü yaklaşık 7.312 km2’dir. Niğde ilinin coğrafi konumu ise 37,9698 X 34,6766. 205.753 Y GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Niğde Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 km’dir. Kahramanmaraş Niğde arası mesafe havayolu ile yaklaşık 203 km’dir.

Kahramanmaraş Niğde Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Niğde Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Niğde arası kaç saat; Kahramanmaraş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Niğde arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Niğde arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 203 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

50 dakika

Kahramanmaraş Niğde Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Niğde arası mesafe karayolu ile yaklaşık 367 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Niğde Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Niğde arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Niğde’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Niğde’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.