İçeriğe geç

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Nevşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Nevşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Nevşehir arası kaç km? Kahramanmaraş Nevşehir arası kaç saat? Kahramanmaraş Nevşehir yol tarifi? Kahramanmaraş Nevşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Nevşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Nevşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Nevşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Nevşehir ili yüzölçümü yaklaşık 5,467 km2’dir. Nevşehir ilinin coğrafi konumu ise 38° 37´ 28.9020″ ve 34° 42´ 50.9364″ GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 km’dir. Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 225 km’dir.

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Nevşehir arası kaç saat; Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 225 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

50 dakika

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Nevşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 376 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Nevşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Nevşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Nevşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Nevşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.