İçeriğe geç

Mersin Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Mersin Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Mersin ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Mersin Kahramanmaraş arası kaç km? Mersin Kahramanmaraş arası kaç saat? Mersin Kahramanmaraş yol tarifi? Mersin Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Mersin ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Mersin ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Mersin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Mersin ili yüzölçümü yaklaşık 15,620 km2’dir. Mersin ilinin coğrafi konumu ise 32°56″ ve 35°11″  doğu 37°26″  ve  36°01″  kuzey GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Mersin Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Mersin Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 km’dir. Mersin Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 220 km’dir.

Mersin Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Mersin Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Mersin Kahramanmaraş arası kaç saat; Mersin Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat sürmektedir. Mersin Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat sürmektedir. Mersin Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 220 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 50 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat

Otobüs ile;

4 saat

Uçak ile;

50 dakika

Mersin Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Mersin Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 271 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 15 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 22 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Mersin Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Mersin Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Mersin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mersin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.