İçeriğe geç

Kahramanmaraş Mardin Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Mardin arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Mardin şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Mardin arası kaç km? Kahramanmaraş Mardin arası kaç saat? Kahramanmaraş Mardin yol tarifi? Kahramanmaraş Mardin arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Mardin İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Mardin ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Mardin ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Mardin ili yüzölçümü yaklaşık 8,858 km2’dir. Mardin ilinin coğrafi konumu ise 37°18′51.37″K 40°44′19.30″D  GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Mardin Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 km’dir. Kahramanmaraş Mardin arası mesafe havayolu ile yaklaşık 338 km’dir.

Kahramanmaraş Mardin Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Mardin Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Mardin arası kaç saat; Kahramanmaraş Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Mardin arası mesafe otobüs ile yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Mardin arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 338 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

6 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kahramanmaraş Mardin Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Mardin arası mesafe karayolu ile yaklaşık 456 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 37 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Mardin Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Mardin arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Mardin’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Mardin’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.