İçeriğe geç

Kahramanmaraş Malatya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Malatya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Malatya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Malatya arası kaç km? Kahramanmaraş Malatya arası kaç saat? Kahramanmaraş Malatya yol tarifi? Kahramanmaraş Malatya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Malatya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Malatya ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Malatya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Malatya ili yüzölçümü yaklaşık 12,146 km2’dir. Malatya ilinin coğrafi konumu ise 35 54′ ve 39 03′ kuzey enlemleri ile 38 45′ ve 39 08′ doğu boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Malatya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 km’dir. Kahramanmaraş Malatya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 114 km’dir.

Kahramanmaraş Malatya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Malatya Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Malatya arası kaç saat; Kahramanmaraş Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Malatya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Malatya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 114 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

40 dakika

Kahramanmaraş Malatya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Malatya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 205 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Malatya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Malatya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Malatya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Malatya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.