İçeriğe geç

Konya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Konya Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Konya ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Konya Kahramanmaraş arası kaç km? Konya Kahramanmaraş arası kaç saat? Konya Kahramanmaraş yol tarifi? Konya Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Konya ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Konya ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Konya ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Konya ilinin coğrafi konumu ise 37°52′K 32°29′D  GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Konya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Konya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 km’dir. Konya Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 393 km’dir.

Konya Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Konya Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Konya Kahramanmaraş arası kaç saat; Konya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat 30 dakika sürmektedir. Konya Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat sürmektedir. Konya Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 393 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat

Konya Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Konya Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 586 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 33 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 47 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Konya Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Konya Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Konya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Konya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.