İçeriğe geç

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırşehir arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Kırşehir şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Kırşehir arası kaç km? Kahramanmaraş Kırşehir arası kaç saat? Kahramanmaraş Kırşehir yol tarifi? Kahramanmaraş Kırşehir arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Kırşehir İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kırşehir ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırşehir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırşehir ili yüzölçümü yaklaşık 6.570 km2’dir. Kırşehir ilinin coğrafi konumu ise 38°50′39°50′ Kuzey, 33°30′34°50′ Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 km’dir. Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe havayolu ile yaklaşık 298 km’dir.

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Kırşehir arası kaç saat; Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 298 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Kırşehir arası mesafe karayolu ile yaklaşık 397 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 32 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Kırşehir Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Kırşehir arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırşehir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırşehir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.