İçeriğe geç

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırıkkale arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Kırıkkale şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Kırıkkale arası kaç km? Kahramanmaraş Kırıkkale arası kaç saat? Kahramanmaraş Kırıkkale yol tarifi? Kahramanmaraş Kırıkkale arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Kırıkkale İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kırıkkale ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kırıkkale ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kırıkkale ili yüzölçümü yaklaşık 4,365 km2’dir. Kırıkkale ilinin coğrafi konumu ise 39°52′11″K 33°42′58″D  GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 km’dir. Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe havayolu ile yaklaşık 366 km’dir.

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Kırıkkale arası kaç saat; Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 6 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 366 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat

Otobüs ile;

7 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Kırıkkale arası mesafe karayolu ile yaklaşık 543 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 30 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 44 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Kırıkkale Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Kırıkkale arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kırıkkale’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kırıkkale’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.