İçeriğe geç

Kahramanmaraş Kilis Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kilis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Kilis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Kilis arası kaç km? Kahramanmaraş Kilis arası kaç saat? Kahramanmaraş Kilis yol tarifi? Kahramanmaraş Kilis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Kilis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kilis ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Kilis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kilis ili yüzölçümü yaklaşık 1.642 km2’dir. Kilis ilinin coğrafi konumu ise 36°48′03″K 37°07′26″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Kilis Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 km’dir. Kahramanmaraş Kilis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 116 km’dir.

Kahramanmaraş Kilis Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kilis Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Kilis arası kaç saat; Kahramanmaraş Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Kilis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Kilis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 116 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 40 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

40 dakika

Kahramanmaraş Kilis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Kilis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 184 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 15 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Kilis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Kilis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kilis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kilis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.