İçeriğe geç

Kayseri Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Kayseri Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Kayseri ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kayseri Kahramanmaraş arası kaç km? Kayseri Kahramanmaraş arası kaç saat? Kayseri Kahramanmaraş yol tarifi? Kayseri Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kayseri ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Kayseri ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Kayseri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kayseri ili yüzölçümü yaklaşık 17,170 km2’dir. Kayseri ilinin coğrafi konumu ise 37° 39′ 00.5″ N 39° 18′ 08.0″ N GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 41,001 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kayseri Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 287 km’dir. Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 168 km’dir.

Kayseri Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Kayseri Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Kayseri Kahramanmaraş arası kaç saat; Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 287 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 168 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

Kayseri Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kayseri Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 287 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 16 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 23 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kayseri Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kayseri Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kayseri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kayseri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.