İçeriğe geç

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kastamonu arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Kastamonu şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Kastamonu arası kaç km? Kahramanmaraş Kastamonu arası kaç saat? Kahramanmaraş Kastamonu yol tarifi? Kahramanmaraş Kastamonu arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Kastamonu İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kastamonu ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Kastamonu ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kastamonu ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Kastamonu ilinin coğrafi konumu ise 40 48′ – 42 02′ kuzey, 32 43′-34 37′ doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 km’dir. Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe havayolu ile yaklaşık 503 km’dir.

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Kastamonu arası kaç saat; Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 503 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat

Otobüs ile;

9 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Kastamonu arası mesafe karayolu ile yaklaşık 721 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 40 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 58 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Kastamonu Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Kastamonu arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kastamonu’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kastamonu’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.