İçeriğe geç

Kahramanmaraş Kars Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kars arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Kars şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Kars arası kaç km? Kahramanmaraş Kars arası kaç saat? Kahramanmaraş Kars yol tarifi? Kahramanmaraş Kars arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Kars İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Kars ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kars ili yüzölçümü yaklaşık 2.347 km2’dir. Kars ilinin coğrafi konumu ise 40°36′N, 43°5′E GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Kars Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 km’dir. Kahramanmaraş Kars arası mesafe havayolu ile yaklaşık 631 km’dir.

Kahramanmaraş Kars Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Kars Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Kars arası kaç saat; Kahramanmaraş Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Kars arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Kars arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 631 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kahramanmaraş Kars Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Kars arası mesafe karayolu ile yaklaşık 835 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 46 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 67 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Kars Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Kars arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kars’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kars’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.