İçeriğe geç

Kahramanmaraş Karaman Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Karaman arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Karaman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Karaman arası kaç km? Kahramanmaraş Karaman arası kaç saat? Kahramanmaraş Karaman yol tarifi? Kahramanmaraş Karaman arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Karaman İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Karaman ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Karaman ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Karaman ili yüzölçümü yaklaşık 9.163 km2’dir. Karaman ilinin coğrafi konumu ise 37°01′23″K 33°05′39″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Karaman Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 km’dir. Kahramanmaraş Karaman arası mesafe havayolu ile yaklaşık 331 km’dir.

Kahramanmaraş Karaman Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Karaman Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Karaman arası kaç saat; Kahramanmaraş Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Karaman arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Karaman arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 331 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kahramanmaraş Karaman Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Karaman arası mesafe karayolu ile yaklaşık 471 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 26 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 38 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Karaman Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Karaman arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Karaman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Karaman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.