İçeriğe geç

Kahramanmaraş Iğdır Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Iğdır arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Iğdır şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Iğdır arası kaç km? Kahramanmaraş Iğdır arası kaç saat? Kahramanmaraş Iğdır yol tarifi? Kahramanmaraş Iğdır arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Iğdır İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Iğdır ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Iğdır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Iğdır ili yüzölçümü yaklaşık 3,539 km2’dir. Iğdır ilinin coğrafi konumu ise 39°53′37″K 43°59′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Iğdır Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 km’dir. Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe havayolu ile yaklaşık 671 km’dir.

Kahramanmaraş Iğdır Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Iğdır Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Iğdır arası kaç saat; Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe otobüs ile yaklaşık 12 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 671 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

10 saat 30 dakika

Otobüs ile;

12 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

Kahramanmaraş Iğdır Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Iğdır arası mesafe karayolu ile yaklaşık 919 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 51 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 74 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Iğdır Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Iğdır arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Iğdır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Iğdır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.