İçeriğe geç

Hatay Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Hatay Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Hatay ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Hatay Kahramanmaraş arası kaç km? Hatay Kahramanmaraş arası kaç saat? Hatay Kahramanmaraş yol tarifi? Hatay Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Hatay ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Hatay ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Hatay ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hatay ili yüzölçümü yaklaşık 5,524 km2’dir. Hatay ilinin coğrafi konumu ise 35° 52′ – 37° 4′ kuzey enlemleri ile 35° 40′ – 36° 35′ boylamları GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Hatay Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Hatay Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 km’dir. Hatay Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 160 km’dir.

Hatay Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Hatay Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Hatay Kahramanmaraş arası kaç saat; Hatay Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat sürmektedir. Hatay Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat sürmektedir. Hatay Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 160 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 42 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat

Otobüs ile;

3 saat

Uçak ile;

42 dakika

Hatay Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Hatay Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 188 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 11 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 16 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Hatay Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Hatay Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Hatay’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hatay’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.