İçeriğe geç

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Hakkâri arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Hakkâri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Hakkâri arası kaç km? Kahramanmaraş Hakkâri arası kaç saat? Kahramanmaraş Hakkâri yol tarifi? Kahramanmaraş Hakkâri arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Hakkâri İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Hakkâri ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Hakkâri ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Hakkâri ili yüzölçümü yaklaşık 9,521 km2’dir. Hakkâri ilinin coğrafi konumu ise 37°27′58″K 44°03′52″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 767 km’dir. Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe havayolu ile yaklaşık 602 km’dir.

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Hakkâri arası kaç saat; Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 767 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 602 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

8 saat 30 dakika

Otobüs ile;

10 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Hakkâri arası mesafe karayolu ile yaklaşık 767 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 43 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 62 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Hakkâri Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Hakkâri arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Hakkâri’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Hakkâri’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.