İçeriğe geç

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Gaziantep Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Gaziantep ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Gaziantep Kahramanmaraş arası kaç km? Gaziantep Kahramanmaraş arası kaç saat? Gaziantep Kahramanmaraş yol tarifi? Gaziantep Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Gaziantep ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Gaziantep ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Gaziantep ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Gaziantep ili yüzölçümü yaklaşık 6,803 km2’dir. Gaziantep ilinin coğrafi konumu ise 37°02′26″K 37°18′25″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 123 km’dir. Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 85 km’dir.

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Gaziantep Kahramanmaraş arası kaç saat; Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 123 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 1 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 85 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 36 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

1 saat 30 dakika

Otobüs ile;

2 saat 30 dakika

Uçak ile;

36 dakika

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Gaziantep Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 123 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 7 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 10 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Gaziantep Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Gaziantep Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Gaziantep’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Gaziantep’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.