İçeriğe geç

Erzurum Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Erzurum Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Erzurum ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Erzurum Kahramanmaraş arası kaç km? Erzurum Kahramanmaraş arası kaç saat? Erzurum Kahramanmaraş yol tarifi? Erzurum Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Erzurum ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Erzurum ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Erzurum ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Erzurum ili yüzölçümü yaklaşık 25,355 km2’dir. Erzurum ilinin coğrafi konumu ise 39° 57′ 23″ K  41° 10′ 12″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Erzurum Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 km’dir. Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 458 km’dir.

Erzurum Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Erzurum Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Erzurum Kahramanmaraş arası kaç saat; Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 458kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 6 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 6 dakika

Erzurum Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Erzurum Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 631 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Erzurum Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Erzurum Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Erzurum’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Erzurum’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.