İçeriğe geç

Kahramanmaraş Elazığ Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Elazığ arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Elazığ şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Elazığ arası kaç km? Kahramanmaraş Elazığ arası kaç saat? Kahramanmaraş Elazığ yol tarifi? Kahramanmaraş Elazığ arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Elazığ İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Elazığ ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Elazığ ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Elazığ ili yüzölçümü yaklaşık 9,153 km2’dir. Elazığ ilinin coğrafi konumu ise 40° 21’ ile 38° 30’K 38°17 ile 39°11D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Elazığ Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 307 km’dir. Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe havayolu ile yaklaşık 224 km’dir.

Kahramanmaraş Elazığ Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Elazığ Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Elazığ arası kaç saat; Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 307 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe otobüs ile yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 224 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 47 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

3 saat 30 dakika

Otobüs ile;

4 saat 30 dakika

Uçak ile;

47 dakika

Kahramanmaraş Elazığ Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Elazığ arası mesafe karayolu ile yaklaşık 307 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 17 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 25 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Elazığ Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Elazığ arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Elazığ’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Elazığ’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.