İçeriğe geç

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Diyarbakır Kahramanmaraş arası kaç km; yazımızda öncelikle Diyarbakır ve Kahramanmaraş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Diyarbakır Kahramanmaraş arası kaç km? Diyarbakır Kahramanmaraş arası kaç saat? Diyarbakır Kahramanmaraş yol tarifi? Diyarbakır Kahramanmaraş arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Diyarbakır ile Kahramanmaraş İli Hakkında Genel Bilgiler

Diyarbakır ili;

Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer alan Diyarbakır ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Diyarbakır ili yüzölçümü yaklaşık 15,272 km2’dir. Diyarbakır ilinin coğrafi konumu ise 38.066°K 40.2715°D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip yirminci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 km’dir. Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe havayolu ile yaklaşık 288 km’dir.

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Kaç KM

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Kaç Saat

Diyarbakır Kahramanmaraş arası kaç saat; Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat sürmektedir. Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 288 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 52 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat

Otobüs ile;

5 saat

Uçak ile;

52 dakika

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Diyarbakır Kahramanmaraş arası mesafe karayolu ile yaklaşık 368 kilometre olup

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 21 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 30 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Diyarbakır Kahramanmaraş Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Diyarbakır Kahramanmaraş arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Diyarbakır’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Diyarbakır’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.