İçeriğe geç

Kahramanmaraş Çankırı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Çankırı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Çankırı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Çankırı arası kaç km? Kahramanmaraş Çankırı arası kaç saat? Kahramanmaraş Çankırı yol tarifi? Kahramanmaraş Çankırı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Çankırı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Çankırı ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Çankırı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Çankırı ili yüzölçümü yaklaşık 7,388 km2’dir. Çankırı ilinin coğrafi konumu ise 40° 30′41°K 32° 30′34°D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Çankırı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 km’dir. Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 442 km’dir.

Kahramanmaraş Çankırı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Çankırı Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Çankırı arası kaç saat; Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık  6 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat  sürmektedir. Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 442 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 5 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

6 saat 30 dakika

Otobüs ile;

8 saat

Uçak ile;

1 saat 5 dakika

Kahramanmaraş Çankırı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Çankırı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 609 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 34 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 49 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Çankırı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Çankırı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Çankırı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Çankırı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.