Kahramanmaraş Bitlis Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Bitlis arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Bitlis şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Bitlis arası kaç km? Kahramanmaraş Bitlis arası kaç saat? Kahramanmaraş Bitlis yol tarifi? Kahramanmaraş Bitlis arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Bitlis İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Bitlis ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Bitlis ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Bitlis ili yüzölçümü yaklaşık 10,582 km2’dir. Bitlis ilinin coğrafi konumu ise 38°31′33″K 42°23′16″D  GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Bitlis Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 km’dir. Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe havayolu ile yaklaşık 498 km’dir.

Kahramanmaraş Bitlis Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Bitlis arası kaç saat; Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe otobüs ile yaklaşık 8 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 498 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 10 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat

Otobüs ile;

8 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 10 dakika

Kahramanmaraş Bitlis Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Bitlis arası mesafe karayolu ile yaklaşık 633 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 35 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 51 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Bitlis Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Bitlis arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Bitlis’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Bitlis’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.