İçeriğe geç

Kahramanmaraş Ardahan Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ardahan arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Ardahan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Ardahan arası kaç km? Kahramanmaraş Ardahan arası kaç saat? Kahramanmaraş Ardahan yol tarifi? Kahramanmaraş Ardahan arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Ardahan İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Ardahan ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ardahan ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ardahan ili yüzölçümü yaklaşık 5,576 km2’dir. Ardahan ilinin coğrafi konumu ise 41°06′47″K 42°49′15″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Ardahan Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 km’dir. Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe havayolu ile yaklaşık 635 km’dir.

Kahramanmaraş Ardahan Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ardahan Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Ardahan arası kaç saat; Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 635 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat 30 dakika

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kahramanmaraş Ardahan Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Ardahan arası mesafe karayolu ile yaklaşık 863 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 48 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 70 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Ardahan Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Ardahan arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ardahan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ardahan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.