İçeriğe geç

Kahramanmaraş Amasya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Amasya arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Amasya şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Amasya arası kaç km? Kahramanmaraş Amasya arası kaç saat? Kahramanmaraş Amasya yol tarifi? Kahramanmaraş Amasya arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Amasya İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Amasya ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Amasya ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Amasya ili yüzölçümü yaklaşık 5,690 km2’dir. Amasya ilinin coğrafi konumu ise 40°41′59″K 35°41′11″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Amasya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 km’dir. Kahramanmaraş Amasya arası mesafe havayolu ile yaklaşık 356 km’dir.

Kahramanmaraş Amasya Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Amasya Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Amasya arası kaç saat; Kahramanmaraş Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. Kahramanmaraş Amasya arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Amasya arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 356 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat 30 dakika

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

1 saat

Kahramanmaraş Amasya Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Amasya arası mesafe karayolu ile yaklaşık 509 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 28 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 41 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Amasya Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Amasya arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Amasya’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Amasya’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.