İçeriğe geç

Kahramanmaraş Aksaray Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Aksaray arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Aksaray şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Aksaray arası kaç km? Kahramanmaraş Aksaray arası kaç saat? Kahramanmaraş Aksaray yol tarifi? Kahramanmaraş Aksaray arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Aksaray İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Aksaray ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Aksaray ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Aksaray ili yüzölçümü yaklaşık 7,626 km2’dir. Aksaray ilinin coğrafi konumu ise 38°25′51″K 33°51′44″D GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Aksaray Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 km’dir. Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe havayolu ile yaklaşık 269 km’dir.

Kahramanmaraş Aksaray Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Aksaray Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Aksaray arası kaç saat; Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 5 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe otobüs ile yaklaşık 7 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 269 kilometre olup havayoluyla yaklaşık  55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

5 saat

Otobüs ile;

7 saat

Uçak ile;

55 dakika

Kahramanmaraş Aksaray Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Aksaray arası mesafe karayolu ile yaklaşık 446 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 25 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 36 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Aksaray Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Aksaray arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Aksaray’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Aksaray’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.