İçeriğe geç

Kahramanmaraş Ağrı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ağrı arası kaç km; yazımızda öncelikle Kahramanmaraş ve Ağrı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramanmaraş Ağrı arası kaç km? Kahramanmaraş Ağrı arası kaç saat? Kahramanmaraş Ağrı yol tarifi? Kahramanmaraş Ağrı arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramanmaraş ile Ağrı İli Hakkında Genel Bilgiler

Kahramanmaraş ili;

Akdeniz bölgesinde yer alan Kahramanmaraş ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. Kahramanmaraş ili yüzölçümü yaklaşık 14,525 km2’dir. Kahramanmaraş ilinin coğrafi konumu ise 37°53′54″K 36°58′16″D GPS koordinatlarıdır.

Ağrı ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Ağrı ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Ağrı ili yüzölçümü yaklaşık 11,376 km2’dir. Ağrı ilinin coğrafi konumu ise 39°40′Kuzey 43°10′Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kahramanmaraş Ağrı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 795 km’dir. Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe havayolu ile yaklaşık 568 km’dir.

Kahramanmaraş Ağrı Arası Kaç KM

Kahramanmaraş Ağrı Arası Kaç Saat

Kahramanmaraş Ağrı arası kaç saat; Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 795 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe otobüs ile yaklaşık 11 saat sürmektedir. Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 568 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 20 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

11 saat

Uçak ile;

1 saat 20 dakika

Kahramanmaraş Ağrı Arası Ne Kadar Yakıt Gider

Kahramanmaraş Ağrı arası mesafe karayolu ile yaklaşık 795 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 44 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 64 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

Kahramanmaraş Ağrı Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

Kahramanmaraş Ağrı arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan Kahramanmaraş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramanmaraş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Ağrı’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Ağrı’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.