İçeriğe geç

Kahramankazan Yol Tarifi

Ankara Kahramankazan yol tarifi; yazımızda öncelikle Kahramankazan şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kahramankazan’a nasıl gidilir? Kahramankazan yol tarifi? Kahramankazan yol haritası? Kahramankazan İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kahramankazan İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Kahramankazan, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kahramankazan İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 547 km2’dir. Kahramankazan ilçesinin rakımı ise 889 m olarak hesaplanmıştır. Kahramankazan ilinin Kuzeyinde Kızılcahamam, doğusunda ise Çubuk, batısında Ayaş, Güneyinde ise Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Kahramankazan ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kahramankazan İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kahramankazan ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 54.806 nüfusa sahiptir.

Kahramankazan İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kahramankazan Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kahramankazan’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kahramankazan Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kahramankazan’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kahramankazan’a Nasıl Gidilir? Kahramankazan Yol Tarifi

Kahramankazan’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kahramankazan’a gelebilirsiniz. Kahramankazan karayolu ile Ankara şehir merkezine 46,2 km, İstanbul’a yaklaşık 425 km, Bursa’ya yaklaşık 408 km, İzmir’den ise yaklaşık 777 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ankara Şehir Merkezinde yer alan Ankara Esenboğa Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ankara Esenboğa Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kahramankazan ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Ankara’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Ankara demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kahramankazan ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.