İçeriğe geç

Kahramankazan Posta Kodu

Kahramankazan Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kahramankazan Posta Kodu Sorgulama

Kahramankazan’da yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kahramankazan ilçesi Hakkında

Kahramankazan ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz kırk beşinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Ankara’nın ilçesi olan Kahramankazann, Ankara’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kahramankazann İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 547 km2’dir. Rakımı ise 889 m olarak hesaplanmıştır. Kahramankazann ilinin Kuzeyinde Kızılcahamam, doğusunda ise Çubuk, batısında Ayaş, Güneyinde ise Yenimahalle ilçeleri bulunmaktadır. Kahramankazann ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kahramankazann İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kahramankazann ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 56.736 nüfusa sahiptir.

Kahramankazan Posta Kodu
Kahramankazan Posta Kodu