İçeriğe geç

Kağızman Yol Tarifi

Kars Kağızman yol tarifi; yazımızda öncelikle Kağızman şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kağızman’a nasıl gidilir? Kağızman yol tarifi? Kağızman yol haritası? Kağızman İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kağızman İlçesi Hakkında

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Kars’ın ilçesi olan Kağızman, Kars’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kağızman İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.871 km2’dir. Kağızman ilçesinin rakımı ise1.414 m olarak hesaplanmıştır. Kağızman ilçesinin Kuzeyinde Kars Merkez ve Selim, doğusunda Digor, batısında Sarıkamış, Güneyinde ise Ağrı ve Iğdır ilçeleri bulunmaktadır. Kağızman ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kağızman İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kağızman ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 45.505 nüfusa sahiptir.

Kağızman İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kağızman Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kağızman’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kağızman Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kağızman’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kağızman’a Nasıl Gidilir? Kağızman Yol Tarifi

Kağızman’a kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kağızman’a gelebilirsiniz. Kağızman karayolu ile Kars şehir merkezine 89.2 km, İstanbul’a yaklaşık 1.426 km, Ankara’ya yaklaşık 1.063 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.779 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kars Şehir Merkezinde yer alan Kars Harakani Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kars Harakani Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kağızman ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kars’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kars demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kağızman ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.