İçeriğe geç

Kağıthane Yol Tarifi

İstanbul Kağıthane yol tarifi; yazımızda öncelikle Kağıthane şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kağıthane’ye nasıl gidilir? Kağıthane yol tarifi? Kağıthane yol haritası? Kağıthane İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kağıthane İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Kağıthane, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Kağıthane İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 15 km2’dir. Kağıthane ilçesinin rakımı ise 16 m olarak hesaplanmıştır. Kağıthane ilçesinin Kuzeyinde Şişli, doğusunda Beşiktaş, batısında Eyüp, Güneyinde ise Beyoğlu ilçeleri bulunmaktadır. Kağıthane ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kağıthane İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kağıthane ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 448.025 nüfusa sahiptir.

Kağıthane İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kağıthane Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kağıthane’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kağıthane Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kağıthane’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kağıthane’ye Nasıl Gidilir? Kağıthane Yol Tarifi

Kağıthane’ye kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kağıthane’ye gelebilirsiniz. Kağıthane karayolu ile İstanbul şehir merkezine 11.6 km, Bursa’ya yaklaşık 156 km, Ankara’ya yaklaşık 452 km, İzmir’den ise yaklaşık 481 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kağıthane ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kağıthane ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.