İçeriğe geç

Kadışehri Yol Tarifi

Yozgat Kadışehri yol tarifi; yazımızda öncelikle Kadışehri şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kadışehri’ne nasıl gidilir? Kadışehri yol tarifi? Kadışehri yol haritası? Kadışehri İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kadışehri İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Kadışehri, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kadışehri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 472 km2’dir. Kadışehri ilçesinin rakımı ise 1.036 m olarak hesaplanmıştır. Kadışehri ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Tokat, batısında Çekerek, Güneyinde ise Saraykent ve Akdağmadeni ilçeleri bulunmaktadır. Kadışehri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadışehri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadışehri ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 11.277 nüfusa sahiptir.

Kadışehri İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kadışehri Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kadışehri’ne yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kadışehri Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kadışehri’ne yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kadışehri’ne Nasıl Gidilir? Kadışehri Yol Tarifi

Kadışehri’ne kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kadışehri’ne gelebilirsiniz. Kadışehri karayolu ile Yozgat şehir merkezine 114 km, İstanbul’a yaklaşık 763 km, Ankara’ya yaklaşık 310 km, İzmir’den ise yaklaşık 916 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Yozgat’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Yozgat demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadışehri ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.