İçeriğe geç

Kadışehri Posta Kodu

Kadışehri Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kadışehri Posta Kodu Sorgulama

Kadışehri’nde yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kadışehri ilçesi Hakkında

Kadışehri ilçesi alan olarak Türkiye’nin beş yüz seksen dokuzuncu en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat’ın ilçesi olan Kadışehri, Yozgat’ın yerleşim yerlerinden biridir. Kadışehri İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 472 km2’dir. Rakımı ise 1.036 m olarak hesaplanmıştır. Kadışehri ilçesinin Kuzeyinde ve doğusunda Tokat, batısında Çekerek, Güneyinde ise Saraykent ve Akdağmadeni ilçeleri bulunmaktadır. Kadışehri ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadışehri İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadışehri ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 10.768 nüfusa sahiptir.

Kadışehri Posta Kodu
Kadışehri Posta Kodu