İçeriğe geç

Kadirli Yol Tarifi

Osmaniye Kadirli yol tarifi; yazımızda öncelikle Kadirli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kadirli’ye nasıl gidilir? Kadirli yol tarifi? Kadirli yol haritası? Kadirli İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz

Kadirli İlçesi Hakkında

Akdeniz bölgesinde yer alan Osmaniye’nin ilçesi olan Kadirli, Osmaniye’nin yerleşim yerlerinden biridir. Kadirli İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.021 km2’dir. Kadirli ilçesinin rakımı ise 93 m olarak hesaplanmıştır. Kadirli ilçesinin Kuzeyinde Adana, doğusunda Kahramanmaraş ve Düziçi, batısında Sumbas, Güneyinde ise Hasanbeyli ve Adana ilçeleri bulunmaktadır. Kadirli ilçesi Akdeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadirli İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadirli ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 125.083 nüfusa sahiptir.

Kadirli İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kadirli Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kadirli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kadirli Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kadirli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kadirli’ye Nasıl Gidilir? Kadirli Yol Tarifi

Kadirli’ye kara yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kadirli’ye gelebilirsiniz. Kadirli karayolu ile Osmaniye şehir merkezine 53 km, İstanbul’a yaklaşık 1.021 km, Ankara’ya yaklaşık 586 km, İzmir’den ise yaklaşık 994 km uzaklıktadır. Hava yolu ulaşımı yoktur. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Osmaniye’ye demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Osmaniye demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadirli ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.