İçeriğe geç

Kadınhanı Yol Tarifi

Konya Kadınhanı yol tarifi; yazımızda öncelikle Kadınhanı şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kadınhanı’na nasıl gidilir? Kadınhanı yol tarifi? Kadınhanı yol haritası? Kadınhanı İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kadınhanı İlçesi Hakkında

İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Kadınhanı, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kadınhanı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.568 km2’dir. Kadınhanı ilçesinin rakımı ise 1.121 m olarak hesaplanmıştır. Kadınhanı ilçesinin Kuzeyinde Yunak, doğusunda Sarayönü, batısında Ilgın, Güneyinde ise Derbent ve Selçuklu ilçeleri bulunmaktadır. Kadınhanı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadınhanı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadınhanı ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 32.144 nüfusa sahiptir.

Kadınhanı İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kadınhanı Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kadınhanı’na yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kadınhanı Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kadınhanı’na yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kadınhanı’na Nasıl Gidilir? Kadınhanı Yol Tarifi

Kadınhanı’na kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kadınhanı’na gelebilirsiniz. Kadınhanı karayolu ile Konya şehir merkezine 62.1 km, İstanbul’a yaklaşık 570 km, Ankara’ya yaklaşık 238 km, İzmir’den ise yaklaşık 500 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Konya Şehir Merkezinde yer alan Konya Havalimanı’na gidebilirsiniz. Konya Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadınhanı ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Konya’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Konya demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadınhanı ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.