İçeriğe geç

Kadınhanı Posta Kodu

Kadınhanı Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kadınhanı Posta Kodu Sorgulama

Kadınhanı’nda yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kadınhanı ilçesi Hakkında

Kadınhanı ilçesi alan olarak Türkiye’nin yüz elli birinci en büyük ilçesidir. İç Anadolu bölgesinde yer alan Konya’nın ilçesi olan Kadınhanı, Konya’nın yerleşim yerlerinden biridir. Kadınhanı İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 1.568 km2’dir. Rakımı ise 1.121 m olarak hesaplanmıştır. Kadınhanı ilçesinin Kuzeyinde Yunak, doğusunda Sarayönü, batısında Ilgın, Güneyinde ise Derbent ve Selçuklu ilçeleri bulunmaktadır. Kadınhanı ilçesi Karasal iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadınhanı İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadınhanı ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 31.817 nüfusa sahiptir.

Kadınhanı Posta Kodu
Kadınhanı Posta Kodu