İçeriğe geç

Kadıköy Yol Tarifi

İstanbul Kadıköy yol tarifi; yazımızda öncelikle Kadıköy şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kadıköy’e nasıl gidilir? Kadıköy yol tarifi? Kadıköy yol haritası? Kadıköy İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kadıköy İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Kadıköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Kadıköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 25 km2’dir. Kadıköy ilçesinin rakımı ise 32 m olarak hesaplanmıştır. Kadıköy ilçesinin Kuzeyinde Üsküdar, doğusunda Ataşehir, Güneyinde ise Maltepe ilçeleri bulunmaktadır. Kadıköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadıköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadıköy ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 482.713 nüfusa sahiptir.

Kadıköy İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kadıköy Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kadıköy’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kadıköy Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kadıköy’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kadıköy’e Nasıl Gidilir? Kadıköy Yol Tarifi

Kadıköy’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kadıköy’e gelebilirsiniz. Kadıköy karayolu ile İstanbul şehir merkezine 20.3km, Bursa’ya yaklaşık 140km, Ankara’ya yaklaşık 435 km, İzmir’den ise yaklaşık 465 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından İstanbul Şehir Merkezinde yer alan İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı’na gidebilirsiniz. İstanbul Atatürk Havalimanı,  İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadıköy ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde İstanbul’a demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. İstanbul demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kadıköy ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.