İçeriğe geç

Kadıköy Posta Kodu

Kadıköy Posta Kodu: Bir adresin yer aldığı il, ilçe, mahalle bilgilerine göre oluşturulan basamaklar serilerinden oluşmaktadır. Türkiye’de posta kodları her il, ilçe ve mahallelerinde farklılaşmalar görülmektedir. Posta kodu bir adresten bir adrese gönderilecek olan mektup, kargo vb. gönderilerin çok daha hızlı, kolay ve sorunsuz olarak ulaşmasına sağlamaktadır. Türkiye’de il veya ilçeler arasında yapılan gönderilerin, herhangi bir karışıklık yaşanmamasının önüne geçmektedir. Posta kodlarının günümüzdeki yeri ve önemi özellikle kargo ulaşımında yer almaktadır.  Dünya Posta Birliği’ne bağlı 190 ülkenin 117’sinde posta kodu sistemi bulunmaktadır. Dünya Posta Birliği, Türkiye’de PTT’yi yetkili kuruluş olarak atanmıştır.

Kadıköy Posta Kodu Sorgulama

Kadıköy’de yer alan tüm belde, mahalle ve köylerine ait posta kodları aşağıda yer almaktadır. Hiyerarşik olarak; belde, mahalle ve köy seçimini aşağıdaki tablo veya haritadan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’de posta kodu sorgulamanızı sitemiz üzerinden incelemek için buradan ulaşabilirsiniz…

Türkiye’deki bütün posta kodu sorgulamanızı PTT resmi sitesinden ulaşabilirsiniz…

Kadıköy ilçesi Hakkında

Kadıköy ilçesi alan olarak Türkiye’nin dokuz yüz kırk ikinci en büyük ilçesidir. Marmara bölgesinde yer alan İstanbul’un ilçesi olan Kadıköy, İstanbul’un yerleşim yerlerinden biridir. Kadıköy İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 25 km2’dir. Rakımı ise 32 m olarak hesaplanmıştır. Kadıköy ilçesinin Kuzeyinde Üsküdar, doğusunda Ataşehir, Güneyinde ise Maltepe ilçeleri bulunmaktadır. Kadıköy ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kadıköy İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kadıköy ilçesi 2020 yılı TÜİK verilerine göre 481.983 nüfusa sahiptir.

Kadıköy Posta Kodu
Kadıköy Posta Kodu