İçeriğe geç

Kabataş Yol Tarifi

Ordu Kabataş yol tarifi; yazımızda öncelikle Kabataş şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, Kabataş’a nasıl gidilir? Kabataş yol tarifi? Kabataş yol haritası? Kabataş İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

Kabataş İlçesi Hakkında

Karadeniz bölgesinde yer alan Ordu’nun ilçesi olan Kabataş, Ordu’nun yerleşim yerlerinden biridir. Kabataş İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 74 km2’dir. Kabataş ilçesinin rakımı ise 436 m olarak hesaplanmıştır. Kabataş ilçesinin Kuzeyinde Gürgentepe ve Korgan, doğusunda Gölköy, batısında Korgan, Güneyinde ise Aybastı ilçeleri bulunmaktadır. Kabataş ilçesi Karadeniz iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. Kabataş İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. Kabataş ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 10.617 nüfusa sahiptir.

Kabataş İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Kabataş Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan Kabataş’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Kabataş Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kabataş’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

Kabataş’a Nasıl Gidilir? Kabataş Yol Tarifi

Kabataş’a kara yolu ya da hava yolu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile Kabataş’a gelebilirsiniz. Kabataş karayolu ile Ordu şehir merkezine 20.2 km, İstanbul’a yaklaşık 887 km, Ankara’ya yaklaşık 554 km, İzmir’den ise yaklaşık 1.240 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Ordu Şehir Merkezinde yer alan Ordu Giresun Havalimanı’na gidebilirsiniz. Ordu Giresun Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Kabataş ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı yoktur.