İçeriğe geç

İznik Yol Tarifi

Bursa İznik yol tarifi; yazımızda öncelikle İznik şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İznik’e nasıl gidilir? İznik yol tarifi? İznik yol haritası? İznik İlçeleri Yol Güzergâhı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İznik İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Bursa’nın ilçesi olan İznik, Bursa’nın yerleşim yerlerinden biridir. İznik İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 753  km2’dir. İznik ilçesinin rakımı ise 85 m olarak hesaplanmıştır. İznik İlçesinin, Kuzeyinde, Kocaeli, Doğusunda, Sakarya Batısında, Orhangazi Güneyinde, Yenişehir ilçeleri bulunmaktadır. İznik ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İznik İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İznik ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 43,330 nüfusa sahiptir.

İznik İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İznik Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İznik’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İznik Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İznik’e yol güzergâhı oluşturabilirsiniz.  

İznik’e Nasıl Gidilir? İznik Yol Tarifi

İznik’e kara yolu, havayolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İznik’e gelebilirsiniz. İznik karayolu ile Bursa şehir merkezine yaklaşık 76 İstanbul’a yaklaşık 141 km, Ankara’ya yaklaşık 383 km, İzmir’den ise yaklaşık 416 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Bursa Şehir Merkezinde yer alan Bursa Yenişehir Havalimanı’na gidebilirsiniz. Bursa Yenişehir Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Bursa’ya demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Bursa demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla Akyurt ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.