İçeriğe geç

İzmit Yol Tarifi

Kocaeli İzmit yol tarifi; yazımızda öncelikle İzmit şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmit’e nasıl gidilir? İzmit yol tarifi? İzmit yol haritası? İzmit İlçeleri Yol Güzergahı? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmit İlçesi Hakkında

Marmara bölgesinde yer alan Kocaeli’nin ilçesi olan İzmit, Kocaeli’nin yerleşim yerlerinden biridir. İzmit İlçesi yüzölçümü yaklaşık olarak 480 km2’dir. İzmit ilçesinin rakımı ise 7 m olarak hesaplanmıştır. İzmit ilçesinin Kuzeyinde Kandıra, doğusunda Sakarya, batısında Derince, Güneyinde ise Kartepe ve Başiskele ilçeleri bulunmaktadır. İzmit ilçesi Marmara iklimine sahiptir. Söz konusu olan ilçe tarım için elverişli alanları bulunmaktadır ve yatırım için uygun alanlar barındırmaktadır. İzmit İçesinin turizm noktaları da vardır. Ayrıca tarihi, doğal ve kültürel gezilecek yerleri de barındırmaktadır. İzmit ilçesi 2019 yılı TÜİK verilerine göre 367.990 nüfusa sahiptir.

İzmit İlçesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

İzmit Yol Tarifi

Bulunduğunuz konumdan İzmit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

İzmit Yol Haritası

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz.  

İzmit’e Nasıl Gidilir? İzmit Yol Tarifi

İzmit’e kara yolu, hava yolu ya da demir yolunu tercih ederek gidebilirsiniz. Karayolu ile özel aracınız veya kara yolu toplu taşıma araçları ile İzmit’e gelebilirsiniz. İzmit karayolu ile Kocaeli şehir merkezine 15.1 km, İstanbul’a yaklaşık 105 km, Ankara’ya yaklaşık 345 km, İzmir’den ise yaklaşık 457 km uzaklıktadır. Hava yolunu tercih edecek olursanız, bulunduğunuz şehrin havalimanından Kocaeli Şehir Merkezinde yer alan Kocaeli Cengiz Topel  Havalimanı’na gidebilirsiniz. Kocaeli Cengiz Topel  Havaalanından özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İzmit ilçesine ulaşım sağlayabilirsiniz. Demir yolu ile ulaşımı tercih edecek olursanız TCDD seferleri sayesinde Kocaeli’ne demiryolu üzerinden ulaşabilirsiniz. Kocaeli demiryolu istasyonlarından yine özel araçla ve ya toplu taşıma araçlarıyla İzmit ilçesine ulaşım sağlamanız mümkün olmaktadır.