İzmit Kartepe Arası Kaç KM

İzmit Kartepe arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmit ve Kartepe şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmit Kartepe arası kaç km? İzmit Kartepe arası kaç saat? İzmit Kartepe yol tarifi? İzmit Kartepe arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmit ile Kartepe İlçesi Hakkında Genel Bilgiler

İzmit ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan İzmit ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 480 km2’dir. İzmit ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 55.5912” Kuzey ve 29° 56′ 26.9124” Doğu GPS koordinatlarıdır.

Kartepe ilçesi;

Marmara bölgesinde yer alan Kartepe ilçesinin yüzölçümü yaklaşık 301 km2dir. Kartepe ilçesinin coğrafi konumu ise 40° 45′ 12.1248” Kuzey ve 30° 1′ 23.5776” Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmit Kartepe Arası Kaç KM

İzmit Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık 8 km’dir.

İzmit Kartepe Arası Kaç KM

İzmit Kartepe Arası Kaç Saat

İzmit Kartepe arası kaç saat; İzmit Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 dakika sürmektedir. İzmit Kartepe arası mesafe otobüs ile yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

15 dakika

Otobüs ile;

45 dakika

İzmit Kartepe Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmit Kartepe arası mesafe karayolu ile yaklaşık kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 1 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 1 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmit Kartepe Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmit Kartepe arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmit’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmit’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Kartepe’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Kartepe’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.