İzmir Zonguldak Arası Kaç KM

İzmir Zonguldak arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Zonguldak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Zonguldak arası kaç km? İzmir Zonguldak arası kaç saat? İzmir Zonguldak yol tarifi? İzmir Zonguldak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Zonguldak İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Zonguldak ili;

Karadeniz bölgesinde yer alan Zonguldak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Zonguldak ili yüzölçümü yaklaşık 3,310 km2’dir. Zonguldak ilinin coğrafi konumu ise 41° oo′ ve 41° 48′ kuzey 31° 14′ ve 33° 09′ doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Zonguldak Arası Kaç KM

İzmir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 km’dir. İzmir Zonguldak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 521 km’dir.

İzmir Zonguldak Arası Kaç KM

İzmir Zonguldak Arası Kaç Saat

İzmir Zonguldak arası kaç saat; İzmir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 7 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Zonguldak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Zonguldak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 521 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 15 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

7 saat 30 dakika

Otobüs ile;

9 saat

Uçak ile;

1 saat 15 dakika

İzmir Zonguldak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Zonguldak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 681 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 38 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 55 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Zonguldak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Zonguldak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Zonguldak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Zonguldak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.