İçeriğe geç

İzmir Yozgat Arası Kaç KM

İzmir Yozgat arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Yozgat şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Yozgat arası kaç km? İzmir Yozgat arası kaç saat? İzmir Yozgat yol tarifi? İzmir Yozgat arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Yozgat İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Yozgat ili;

İç Anadolu bölgesinde yer alan Yozgat ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yozgat ili yüzölçümü yaklaşık 14,123 km2’dir. Yozgat ilinin coğrafi konumu ise 38° 57′45.5″N 40° 14′37.4″N Kuzey 34° 04′ 23.7″E 36° 09′25.0″E Doğu GPS koordinatlarıdır.

İzmir Yozgat Arası Kaç KM

İzmir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 km’dir. İzmir Yozgat arası mesafe havayolu ile yaklaşık 680 km’dir.

İzmir Yozgat Arası Kaç KM

İzmir Yozgat Arası Kaç Saat

İzmir Yozgat arası kaç saat; İzmir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 9 saat sürmektedir. İzmir Yozgat arası mesafe otobüs ile yaklaşık 10 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Yozgat arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 680 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 1 saat 25 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

9 saat

Otobüs ile;

10 saat 30 dakika

Uçak ile;

1 saat 25 dakika

İzmir Yozgat Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Yozgat arası mesafe karayolu ile yaklaşık 806 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 45 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 65 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Yozgat Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Yozgat arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yozgat’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yozgat’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.