İçeriğe geç

İzmir Yalova Arası Kaç KM

İzmir Yalova arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Yalova şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Yalova arası kaç km? İzmir Yalova arası kaç saat? İzmir Yalova yol tarifi? İzmir Yalova arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Yalova İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Yalova ili;

Marmara bölgesinde yer alan Yalova ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Yalova ili yüzölçümü yaklaşık 798 km2’dir. Yalova ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′ ve 29° 35′ Doğu, 40° 28′ ve 40° 45′ Kuzey GPS koordinatlarıdır.

İzmir Yalova Arası Kaç KM

İzmir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 km’dir. İzmir Yalova arası mesafe havayolu ile yaklaşık 310 km’dir.

İzmir Yalova Arası Kaç KM

İzmir Yalova Arası Kaç Saat

İzmir Yalova arası kaç saat; İzmir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 4 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Yalova arası mesafe otobüs ile yaklaşık 5 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Yalova arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 310 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 55 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

4 saat 30 dakika

Otobüs ile;

5 saat 30 dakika

Uçak ile;

55 dakika

İzmir Yalova Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Yalova arası mesafe karayolu ile yaklaşık 387 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 22 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 31 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Yalova Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Yalova arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Yalova’ya yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Yalova’ya yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.