İçeriğe geç

İzmir Uşak Arası Kaç KM

İzmir Uşak arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Uşak şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Uşak arası kaç km? İzmir Uşak arası kaç saat? İzmir Uşak yol tarifi? İzmir Uşak arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Uşak İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Uşak ili;

Ege bölgesinde yer alan Uşak ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Uşak ili yüzölçümü yaklaşık 5.341 km2’dir. Uşak ilinin coğrafi konumu ise 28° 45′24.7″K 30° 01′15.0″E D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Uşak Arası Kaç KM

İzmir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 km’dir. İzmir Uşak arası mesafe havayolu ile yaklaşık 183 km’dir.

İzmir Uşak Arası Kaç KM

İzmir Uşak Arası Kaç Saat

İzmir Uşak arası kaç saat; İzmir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Uşak arası mesafe otobüs ile yaklaşık 3 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Uşak arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 183 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 45 dakika sürmektedir.

Özel araç ile;

2 saat 30 dakika

Otobüs ile;

3 saat 30 dakika

Uçak ile;

45 dakika

İzmir Uşak Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Uşak arası mesafe karayolu ile yaklaşık 212 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 12 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 17 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Uşak Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Uşak arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Uşak’a yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Uşak’a yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.