İçeriğe geç

İzmir Tunceli Arası Kaç KM

İzmir Tunceli arası kaç km; yazımızda öncelikle İzmir ve Tunceli şehrimize ait kısa bilgiler mevcut olup ardından, İzmir Tunceli arası kaç km? İzmir Tunceli arası kaç saat? İzmir Tunceli yol tarifi? İzmir Tunceli arası ne kadar yakıt gider? Sorularına yanıt vereceğiz.

İzmir ile Tunceli İli Hakkında Genel Bilgiler

İzmir ili;

Ege bölgesinde yer alan İzmir ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip birinci şehridir. İzmir ili yüzölçümü yaklaşık 11.891 km2’dir. İzmir ilinin coğrafi konumu ise 38.41273°N 27.13838°E GPS koordinatlarıdır.

Tunceli ili;

Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Tunceli ili, Türkiye’nin en fazla nüfusa sahip altıncı şehridir. Tunceli ili yüzölçümü yaklaşık 7.774 km2’dir. Tunceli ilinin coğrafi konumu ise 39.2105°K 39.6505°D GPS koordinatlarıdır.

İzmir Tunceli Arası Kaç KM

İzmir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1403 km’dir. İzmir Tunceli arası mesafe havayolu ile yaklaşık 1074 km’dir.

İzmir Tunceli Arası Kaç KM

İzmir Tunceli Arası Kaç Saat

İzmir Tunceli arası kaç saat; İzmir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1403 kilometre olup ortalama hızı 90km/saat olan bir araçla yaklaşık 15 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Tunceli arası mesafe otobüs ile yaklaşık 17 saat 30 dakika sürmektedir. İzmir Tunceli arası mesafe havayolu (uçak) ile yaklaşık 1074 kilometre olup havayoluyla yaklaşık 2 saat sürmektedir.

Özel araç ile;

15 saat 30 dakika

Otobüs ile;

17 saat 30 dakika

Uçak ile;

2 saat

İzmir Tunceli Arası Ne Kadar Yakıt Gider

İzmir Tunceli arası mesafe karayolu ile yaklaşık 1403 kilometre olup;

Dizel bir araç bu mesafede yaklaşık 78 litre (100 km de 5,5 litre dizel yakıt yakan araç için hesaplanmıştır)

Benzinli bir araç ise yaklaşık 113 litre(100 km de 8 litre benzin yakıt yakan araç için hesaplanmıştır) yakıt tüketir.

İzmir Tunceli Arası Kaç KM ve Yol Tarifi

İzmir Tunceli arası yol tarifi için tıklayınız.

Bulunduğunuz konumdan İzmir’e yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan İzmir’e yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Bulunduğunuz konumdan Tunceli’ye yol tarifi oluşturmak için tıklayınız.

Harita sayesinde konuma tıklayıp yol tarifi butonuna tekrar tıkladığınızda bulunduğunuz konumdan veya seçeceğiniz başka bir konumdan Tunceli’ye yol güzergahı oluşturabilirsiniz. 

Ülkemizdeki tüm şehirlerin; Arası kaç km, arası kaç saat sürer, yol tarifi, ilçeleri-mahalleleri, posta kodu, plaka kodu, alan kodu vb. tüm bilgilere www.sehirsorgula.com sitemizden ulaşabilirsiniz.